Zakończenie tegorocznych prac przy elewacji wieży kościoła w Jaczkowie

3 października 2018

W minioną środę w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Jaczkowie została zwołana komisja celem odbioru zakończonych prac II etapu remontu wieży kościoła. W ramach tego etapu zostały wykonane: remont elewacji wieży do wysokości gzymsów wraz z malowaniem, wykonaniem obróbek blacharskich i czyszczeniem piaskowcowych ościeżnic. Komisji przewodniczyła Pani Inspektor z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków o/Wałbrzych.

Wszyscy członkowie komisji byli zgodni, że prace zostały wykonane w najwyższą starannością i wyczuciem sztuki konserwatorskiej. Zakończony etap daje nadzieję, że już w następnym roku świątynia będzie wyglądać jeszcze bardziej okazale.

Tymczasem dziękujemy wszystkim, którzy złożyli i składają ofiary na pokrycie kosztów prac jak również Urzędowi Marszałkowskiemu Woj. Dolnośląskiego za udzieloną na ten cel dotację w wysokości 40 tyś. zł.

Jeszcze w październiku składamy kolejne wnioski o dotacje – tym razem do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Funduszu Kościelnego, nieco później do Gminy Czarny Bór i ponownie do Urzędu Marszałkowskiego.