Powitanie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Jaczkowie

16 września 2018r. w kościele filialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej odbyła się uroczystość powitania kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Nowy obraz zastąpił zniszczony wizerunek Maryi, który do tej pory znajdował się w ołtarzu bocznym nawy głównej. W trakcie uroczystości przedstawiciele Gostkowa oraz Sędzisławia złożyli kwiaty przed wizerunkiem Matki Bożej.

Obraz, który jest pod opieką ojców Paulinów na Jasnej Górze, przedstawia Maryję, która na lewym ramieniu trzyma Jezusa Chrystusa, drugą ręką wskazując na Syna, co czyni z Niej typ hodigitria (wskazująca drogę).   Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej został uwieńczony koronami papieskimi 8 września 1717r. Koronacji dokonał bp Szembek.

Z galerią wydarzenia mogą się państwo zapoznać tutaj.