100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada 2018r. we wszystkich kościołach na terenie parafii pw. Świętej Rodziny odbyły się Msze św. w intencji Ojczyzny połączone z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wiązało się to m.in. z odśpiewaniem hymnu państwowego przed każdą z Eucharystii. Ponad to w kościele parafialnym odbył się krótki apel poświęcony historii Polski, podczas którego dzieci recytowały wiersze. Następnie zebrani przeszli pod tablice upamiętniające św. Jana Pawła II i Sybiraków, przed którymi reprezentacje złożyły kwiaty i znicze. Obecna w kościele pw. Świętej Rodziny Ochotnicza Straż Pożarna z Gostkowa uruchomiła syreny alarmowe ku pamięci poległych. Po zakończeniu głównych uroczystości mieszkańcy Gostkowa i Nowych Bogaczowic złożyli podpisy pod pamiątkowym tekstem, który zostanie złożony w kapsule czasu w świeżo odrestaurowanym ołtarzu głównym.

Dla chętnych przewidziany był również poczęstunek w Świetlicy wiejskiej, połączony z emisją filmu.

Z galerią wydarzeń mogą się państwo zapoznać tutaj.