Msza św. w intencji Sybiraków

W związku z przypadającą w tym roku 84tą rocznicą drugiej deportacji Ludności Polskiej na Sybir oraz Zbrodnii Katyńskiej ksiądz proboszcz Parafii pw. Świętej Rodziny w Gostkowie zapraszają na uroczystą Mszę Świętą na godzinę 12.15. Po Mszy Świętej sołtys wsi Gostków zaprasza do świetlicy wiejskiej, gdzie przedstawiciele Związku Sybiraków Pan Włodzimierz Sadłowski oraz Pan Wacław Kwieciński przedstawią historię tych wydarzeń w formie krótkiego wykładu oraz prezentacji. Wszystkich przybyłych Rada Sołecka wsi Gostków ugości wojskową grochówką oraz domowym ciastem.

Zapraszamy Rodziny Sybiraków oraz wszystkich zainteresowanych historią naszych Rodziców i Dziadków.

Wydarzenie objęte jest patronatem Wójta Gminy Stare Bogaczowice, Pana Mirosława Lecha oraz Wice wójta Gminy Stare Bogaczowice, Pana Tomasza Fąki.