Msza św. w intencji OSP

Z racji wspomnienia św. Floriana, które przypada 4 maja w kościele parafialnym w Gostkowie została odprawiona Msza św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostkowie.

Wszystkim Strażakom z okazji ich święta życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej i ilu wyjazdów – tyle powrotów!


Św. Florian urodził się ok. 250 roku w Dolnej Austrii. W młodości był dowódcą wojsk rzymskich. Podczas prześladowania chrześcijan przez Dioklecjana został aresztowany wraz z 40 żołnierzami i przymuszony do złożenia ofiary bogom. Wobec odmowy został aresztowany. Groźbami starano się zmusić go do odstępstwa od wiary. Ostatecznie utopiono Floriana w rzece Enns 4 maja 304 roku. Nad jego grobem wystawiono z czasem klasztor i kościół benedyktynów, objęty potem przez kanoników laterańskich.

opactwo.eu