Fundacja KGHM wesprze renowację ołtarza głównego w Gostkowie

Jest nam niezwykle miło poinformować, iż dnia dzisiejszego (11.06) otrzymaliśmy pismo z Fundacji KGHM Polska Miedź informujące o przyznaniu naszej Parafii darowizny na renowację ołtarza w kościele pw. Świętej Rodziny w Gostkowie w kwocie 50 000 zł. Wobec 50 tyś. zł przyznanych na to samo zadanie przez MKiDN, będziemy mogli przeprowadzić w tym roku I etap renowacji, który obejmie swym zakresem cały ołtarz główny wraz z figurami ŚŚ. Piotra i Pawła z wyjątkiem obrazu Św. Jana Nepomucena i figury Św. Michała Archanioła oraz samego antependium. Całość zadania wyniesie 101 367,25 zł. Konserwację wykona firma Ars Fortis z Krakowa.

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu Pana Ministra Michała Dworczyka – posła ziemi wałbrzyskiej, który mocno wspierał nasze zabiegi o pozyskanie wspomnianych funduszy. Z pomocą spieszył również Pan Poseł Wojciech Murdzek.