Dotacja Gminy Stare Bogaczowice na wymianę okien wieży.

Wójt Gminy Stare Bogaczowice Pan Mirosław Lech oraz proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej rodziny w Gostkowie podpisali umowę na dofinansowanie przez Gminę Stare Bogaczowice wymiany okien wieży kościoła parafialnego w Gostkowie. Łączny koszt wymiany okien to 25 000 zł dofinansowanie to kwota 10 000,00.

Wymiana okien na drewniane żaluzje odbędzie się w ramach zadania: Gostków, kościół pw. Świętej Rodziny (XV w.): remont elewacji wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej ? etap II. Łączny koszt zadania 160 017,24 zł. Dofinansowanie MKiDN 76 900,00 zł. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dol. 0,00. Dofinansowanie Gminy Stare Bogaczowice 10 000,00. Wkład własny mieszkańców Gostkowa i Nowych Bogaczowic 73 117,24 zł.

Z obecnych ustaleń z wykonawcą wynika, iż rozpoczęcie dalszego remontu elewacji kościoła rozpocznie się na przełomie lipca i sierpnia 2018 roku; wcześnie zostaną zamontowane żaluzje na wieży kościoła.